Jdi na obsah Jdi na menu

Six numbers 2009 MTBO

12. 5. 2009
Letos jsme se konečně mohli zúčastnit orientačního závodu horských kol Six numbers, který se konal 8.5.09 v Lužických horách. Mimořádně tento závod organizátoři spojili s Kellys Malevil Cupem, takže vznikl prodloužený víkend plný cyklistiky. Oproti jiným ročníkům, kdy je celkem 6 etap během 7 dní, byla etapa "pouze" jedna tříhodinová. Nám to ovšem jako premiéra v kategorii PV (přívěsných vozíků) stačilo :-) Premiéra to nebyla rozhodně jediná, další novinkou bylo spaní ve stanu ani ne s roční Míšou, čehož jsme se vzhledem k předpovědi počasí trošičku obávali. Posléze jsme zjistili, že obava byla zbytečná. Míša každý večer usnula v kočárku jako špalek a oblečená v kombinéze a zabalená do spacáku, deky a objetí milujích rodičů spala klidně až do rána. Pravděpodobně neví nic o bouřce která nás v pátek večer zahnala do stanu a zabránila nám tak v dalším popíjení lahodného moku, který nám po závodě dost chutnal. Ale abych se dostala k samotnému závodu. Start pro nás byl určen v 10:39 - což bylo idaální vzhledem k veškerým přípravám. Po startu jsem po pár metrech jízdy dostali bodové ohodnocení (10 - 80) všech sedmnácti kontrol. Po krátké diskuzi jsme se rozhodli pro směr a kontroly, které posbíráme. A až na kontrolu číslo 43, která byla za 80 bodů a dalo se trochu čekat, že to bude maso, jsme objeli všechny naplánované kontroly v pohodě. Celkem jsme najeli 31km sebrali 6 kontrol a nasbírali 260 bodů. Bohužel jsme o 2 minuty a 49 vteřin přetáhli tříhodinový časový limit a přišli tak o tři drahocené body, které rozhodli o tom, že jsme skončili na 5. místě jen pár vteřin za 4. dvojící z celkových 9 přihlášených v kategorii PV. Vzhledem k tomu, že jsme se orienťáku s vozíčkem zúčastnili poprvé a ne všechny dvojice na prvních třech příčkách se chovali férově, jsme s celkovým výsledkem spokojeni. Doufáme, že se příští rok zúčastníme znovu a už teď se těšíme na další orienťák v červnu.
Za všechny tři zúčastněné Menclíky zdraví Pavlína.